Generic selectors
Тільки точні збіги
Введіть пошуковий запрос
Пошук у змісті
Post Type Selectors

ЮФ “АНК” захистила інтереси грецького судновласника

Юридична фірма «АНК» захистила інтереси грецького судновласника ANANGEL HAPPINESS SPECIAL MARITIME у справі за позовом проти екологічної інспекції, яку на днях розглянув П’ятий апеляційний адміністративний суд.

Відповідно до Постанови по справі №420/123/20 від 19.05.2021 року, апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу екологів та залишив в силі рішення суду першої інстанції. Грецький судновласник був вимушений звернутися до суду з позовом проти екологів через затримання судна “ANANGEL HAPPINESS” в порту Южний у липні 2019 року, яке екологи ініціювали в межах «традиційного» контролю ізольованого баласту та подальшою претензією за нібито забруднення портової акваторії. Особливістю цієї справи є рекордна сума збитків за забруднення моря внаслідок відкатки ізольованого баласту, розрахована екологами, яка склала 58 378 доларів США, та яку судновласник був вимушений сплатити, щоб уникнути простою судна. Суди двох інстанцій визнали протиправність дій екологів та зобов’язали екологічну інспекцію повернути зазначену суму судновласнику як отриману без законних підстав. На сьогодні це найбільша сума збитків, стягнута судом на користь судновласника в аналогічних справах.

Команду АНК у цій справі представляли адвокати Костянтин Моряков та Ніна Костюк під загальним керівництвом керуючого партнера Олександра Кифака.