Generic selectors
Тільки точні збіги
Введіть пошуковий запрос
Пошук у змісті
Post Type Selectors

Зміни у порядку працевлаштування іноземців

21.09.2022 року Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном» (далі – Закон), яким вносяться зміни до низки положень Закону України «Про зайнятість населення» (далі – Закон про зайнятість).

Наразі Закон направлено на підпис Президенту, після чого найближчим часом він має бути опублікований та набрати чинності.

Пропонуємо Вам стислий опис основних змін, які запроваджуються нещодавно прийнятим Законом.

  1. Зміни щодо надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном

На відміну від діючої редакції Закону про зайнятість, який допускає отримання плати від громадян за послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, новий Закон запроваджує наступні вимоги до суб’єктів господарювання, які надають такі послуги:

безоплатно надавати громадянам України консультації та інформацію щодо усіх умов та правових аспектів відповідного працевлаштування;

– отримувати оплату послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном виключно від роботодавців, яким надано такі послуги: отримувати будь-які винагороди (гонорари, комісійні) від громадян заборонено.

  1. Зміни щодо найму осіб для подальшої роботи в Україні в іншого роботодавця

Новий Закон скасовує необхідність отримання спеціального дозволу для найму працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця на умовах трудових договорів.

  1. Зміни щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства:

  • видача та продовження дії дозволу на застосування праці громадян РФ та РБ здійснюється за погодженням із регіональними органами СБУ1;

  • скасовано вимоги до розміру заробітної плати іноземців та осіб без громадянства як умову для отримання роботодавцем дозволу на застосування їх праці; 

  • змінено строки дії дозволів та розміри плати за їх видачу у залежності від підстав видачі дозволу;

  • розширено способи звернення за отриманням дозволу: електронний кабінет роботодавця на сайті Центру зайнятості, ЦНАП, Єдиний веб-портал електронних послуг і т.д.

Також новий Закон деталізує й інші процедурні питання отримання та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

1 У діючій редакції Закону про зайнятість аналогічне положення міститься у «Прикінцевих та перехідних положеннях».