Generic selectors
Тільки точні збіги
Введіть пошуковий запрос
Пошук у змісті
Post Type Selectors

Зміни порядку видачі листків непрацездатності

27 квітня Міністерство охорони здоров’я України Наказом № 963 затвердило зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян (затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455).

Головними змінами стали:

1) можливість оформлення листка непрацездатності дистанційно в період карантину:

на період проведення заходів, спрямованих на протидію COVID-19, оформлення листків непрацездатності може здійснюватися лікарем на підставі звернення та опитування хворого по телефону з обов’язковим записом в медичній карті.

2) можливість оформлення листка непрацездатності осіб, які були тимчасово відсторонені від роботи у зв’язку з карантином, у тому числі:

a. осіб, робота яких пов’язана з обслуговуванням населення;

b. осіб, які були в контакті з хворими COVID-19;

c. осіб, які зобов’язані були перебувати на самоізоляції (при цьому були здорові) – це стосується, серед інших, осіб старше 60 років.

Зміни дозволять зазначеним особам, в тому числі тим, хто старше 60 років, і тим, що були відсторонені від роботи, отримати виплати від Фонду соцстрахування з непрацездатності, підставою для отримання яких є листок непрацездатності.

Працівники, які були зобов’язані самоізолюватись, з 6-го дня самоізоляції мають право звертатися за отриманням виплати по непрацездатності від Фонду соцстрахування в розмірі 50% від середнього заробітку, не залежно від стажу, протягом всього періоду дії карантину.

Для цього працівникам, які перебували на самоізоляції, зокрема тим, хто старше 60 років, необхідно звернутися до їх лікаря.

Нагадаємо, що згідно з ч. 2 ст. 22 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами від 18.03.2020 р. допомогу по тимчасовій непрацездатності внаслідок хвороби, перебування в медичному закладі або самоізоляції під медичним контролем у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби, виплачується Фондом соцстрахування особам, починаючи з 6-го дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення інвалідності.

Згідно з ч. 1 ст. 31 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий в установленому порядку листок непрацездатності.

Згідно з ч. 2 ст. 24 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» особам, які перебувають в установах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним контролем у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів і епідемій допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується в розмірі 50% від середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.