Generic selectors
Тільки точні збіги
Введіть пошуковий запрос
Пошук у змісті
Post Type Selectors

Введення штрафів за порушення застосування української мови

Хочемо нагадати, що у 2019 році було прийнято ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі – Закон про мову), який передбачив низку вимог по обов`язковому використанню державної мови для підприємств всіх форм власності:

  • при укладанні трудових договорів (з можливим використанням перекладу);

  • при наданні споживачам інформації про товари, роботи чи послуги (з можливим дублюванням будь-якою іншою мовою);

  • при обслуговуванні споживачів (на прохання клієнта його обслуговування може здійснюватися також іншою мовою).

Для контролю за дотриманням положень Закону про мову було призначено Уповноваженого із захисту державної мови (далі – Уповноважений) та його представників.

Більшість норм Закону про мову набули чинності 16.07.2019 р., однак деякі з його положень починають діяти лише цього року – з 16.07.2022 р. Тому розглянемо саме ті норми Закону про мову, які розпочнуть діяти саме через місяць.

  1. Українська версія веб-сайтів та сторінок в соцмережах за замовчуванням

Веб-сайти та веб-сторінки в соціальних мережах суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та зареєстровані в Україні, мають виконуватися державною мовою. Поряд з версією державною мовою, можуть існувати версії іншими мовами. Версія державною мовою повинна бути не меншою за обсягом та змістом інформації за інші версії.

Для іноземних суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та мають в Україні дочірні підприємства, філії, представництва, версія веб-сайту державною мовою повинна містити достатню за обсягом та змістом інформацію для зрозумілої навігації та розкриття мети діяльності власника такого сайту.

Веб-сайти усіх суб`єктів господарювання для користувачів в Україні повинні завантажуватися у версії державною мовою за замовчуванням.

  1. Адміністративні штрафи за порушення Закону про мову

З 16.07.2022 р. також набувають чинності зміни в Кодекс про адміністративні правопорушення, які запроваджують накладення штрафів від 3 400 до 5 100 грн. за порушення Закону про мови.

Протоколи про порушення Закону про мови мають право складати, а справи розглядати – Уповноважений та його представники.