Generic selectors
Тільки точні збіги
Введіть пошуковий запрос
Пошук у змісті
Post Type Selectors

Спрощення процедури реєстрації місця проживання

Інформуємо про те, що Верховна Рада ухвалила Законопроект № 5463 від 05.05.2021 року «Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні» (далі – Закон).

Законом передбачено нововведення щодо адміністративної послуги «реєстрація та зміна місця проживання в Україні».

Так, згідно із Законом громадянин у додатку або на порталі «ДІЯ» зможе вказати адресу, за якою фактично проживає, та отримати підтвердження від власника житла. Подання документів у паперовому вигляді та візиту до ЦНАПу не потрібно. Інформація про реєстрацію громадянина буде доступна лише в електронних реєстрах.

Основні норми Закону, що набирають чинності з 1 грудня 2021 року:

1. Декларування свого місця проживання здійснюватиметься через повідомлення особою органу реєстрації в електронній формі за допомогою веб-порталу електронних послуг «ДІЯ» з подальшим внесенням такої інформації до Реєстру територіального товариства. До заяви, яка подається в електронній формі, документи не додаються.

2. Задекларувати своє місце проживання можливо у житлі, що перебуває у приватній власності або житлі, призначеному для короткострокового проживання (для орендарів квартир та будинків).

3. Місце проживання може бути зареєстроване у житлі комунальної власності, що підлягає приватизації, та у службовому житлі.

4. Планується, що заява про декларування або зміну місця проживання розглядатиметься та опрацьовуватиметься за 24 години.

5. Місце реєстрації проживання не буде прив’язане до отримання державних послуг та соціальних виплат. Оформити пенсію, отримати медичну допомогу можна буде незалежно від місця реєстрації та постійного проживання.

6. Закон підтвердив право власника житла скасувати задеклароване чи зареєстроване місце проживання третьої особи без рішення суду.