Розширення правил про заборону паління
Повідомляємо про те, що 11 липня набрали чинності зміни до Закону «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» (далі – Закон), прийняті ще 16.12.2021 р., якими запроваджено додаткові правила про заборону паління.
Зміни стосуються двох основних питань: як переліку предметів для паління, так і місць для паління, щодо яких Законом передбачені обмеження.
Що стосується предметів для паління, то до останнього часу обмеження Закону стосувалися лише звичайних, електронних сигарет та кальянів. Тепер до цього переліку додано також і будь-які девайси для нагрівання тютюну (Айкоси).
Що стосується місць для паління, то до останнього часу куріння в приміщеннях суб’єктів господарювання (підприємств, установ та організацій) всіх форм власності було дозволене, але виключно у спеціально обладнаних для цього місцях. У зв’язку із цим на суб’єктів господарювання накладався обов’язок відводити такі місця та встановлювати відповідні таблички.
Нові ж зміни встановлюють повну заборону паління у приміщеннях будь-яких суб’єктів господарювання, крім аеропортів. Це означає, що тепер на території підприємства можна палити лише поза межами будь-яких його приміщень1, тобто виключно на вулиці, але з урахуванням правил пожежної безпеки.
Таким чином, якщо раніше підприємства під страхом відповідальності зобов’язані були влаштовувати спеціально відведені місця для паління, то тепер таку вимогу скасовано і наявність таких місць у підприємств Законом не передбачена.
Натомість тепер підприємства та всі інші заклади, віднесені до заборонених місць для паління, зобов’язані розмістити наочну інформація, що складається з графічного знака про заборону куріння і тексту такого змісту: “Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!”.
Це означає, що якщо на підприємстві залишилися таблички «Місце для куріння», то їх треба зняти та замінити на таблички з вищенаведеним написом, запровадженим Законом.
Крім того, нові зміни також забороняють паління в таких місцях як: таксі, вокзали та станції, приміщення готелів, гуртожитків та інших місць розміщення громадян, місця загального користування житлових будинків.
Ще однією новелою Закону є надання міським та сільським радам повноважень вводити додаткові заборони паління у визначених ними місцях.
1 Приміщення – це частина внутрішнього об’єму будівлі, обмежена з усіх сторін захисними конструкціями – стінами або перегородками (у тому числі з вікнами і дверима) зі стелею (перекриттям) і підлогою, з можливістю входу і виходу. Горищний простір, а також простір, огороджений сітчастими захисними конструкціями, перегородками не до стелі (перекриття) заввишки менше ніж 190 см, не є приміщенням.