Generic selectors
Тільки точні збіги
Введіть пошуковий запрос
Пошук у змісті
Post Type Selectors

Робота нотаріату в умовах воєнного стану

28.02.2022 р. Кабінет Міністрів прийняв Постанову1, якою спеціально врегулював окремі питання діяльності нотаріату в умовах воєнного стану:

  1. посвідчення довіреностей та заповітів, справжності підпису на документах здійснюється без використання нотаріальних бланків на аркушах паперу з надрукованими на них реквізитами нотаріуса та Державним Гербом України. Дозволяється передача нотаріальних бланків між нотаріусами, а також знищення нотаріальних бланків та печаток у разі загрози неправомірного вилучення або втрати (зі складанням відповідних актів);

  1. строк внесення нотаріусом відомостей до реєстрів подовжується на час їхнього неналежного функціонування;

  1. під час дії воєнного стану строк для прийняття спадщини зупиняється;

  1. щодо звернень громадян та юридичних осіб РФ, а також юридичних осіб України, учасником або кінцевим бенефіціаром (з часткою від 10%) яких є громадянин або юридична особа РФ, до ухвалення та набрання чинності Законом України про врегулювання відносин за участю осіб, пов’язаних з державою-агресором:

  • незавершені нотаріальні дії зупиняються;

  • у разі нових зверненьнотаріус відмовляє у вчиненні нотаріальної дії (крім посвідчення підпису на заяві про вихід із громадянства РФ);

  1. забороняється вчинення виконавчих написів2 за кредитними договорами, які не засвідчені нотаріально;

  1. довіреності, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном та корпоративними правами, та заповіти військовослужбовців ЗСУ, інших військових формувань, працівників правоохоронних та спецорганів, органів цивільного захисту, залучених до оборони та опору можуть засвідчуватися командиром (начальником) відповідних формувань (органів) з їх подальшою відправкою до Генштабу ЗСУ, Міноборони, Мін`юсту тощо, для реєстрації нотаріусами в Єдиному реєстрі довіреностей та Спадковому реєстрі.

1 З Постановою Кабміну від 28.02.2022 р. N 164 можна ознайомитися за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/164-2022-%D0%BF#Text.

2 Виконавчий напис – це розпорядження нотаріуса щодо стягнення грошової суми або повернення/передачі майна кредитору, здійснене на оригіналі документа, що підтверджує зобов’язання боржника; є видом виконавчого документа (може передаватися до виконавчої служби для виконання).