Generic selectors
Тільки точні збіги
Введіть пошуковий запрос
Пошук у змісті
Post Type Selectors

Прийнятий Закон про дерегуляцію бізнесу

02 квітня 2015 року Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу (дерегуляції)» (надалі – Закон про дерегуляцію), який стосується доволі широкого кола питань. Закон набув чинності 05 квітня 2015 року.

У цій консультації ми опишемо основні сфери, яких стосується Закон про дерегуляцію, і суть змін, які він вносить.
Сфери, яких торкнулись зміни:

1. Житлова сфера
Спрощений порядок проведення перепланування приміщень, якt не потребує конструктивних змін —таке планування може проводитись без будь-яких дозвільно-узгоджувальних процедур.

2. Земельна сфера
Здійснена спроба врегулювати порядок розпорядження земельними ділянками, деталізована процедура земельних торгів, встановлений мінімальний термін оренди земель сільгосппризначення (7 років).

3. Робота з металобрухтом
Введена заборона на придбання підприємствами промислового металобрухту у фізичних осіб, посилений контроль за операціями з металобрухтом, посилена відповідальність за порушення у цій сфері.

4. Сфера господарських і договірних відносин
Скасована державна реєстрація комерційної концесії

5. Сфера дозвільних документів і адміністративних послуг
На реформування порядку і скорочення термінів видачі дозвільних документів і наданні інших адміністративних послуг зроблений основний акцент Закону про дерегуляцію. Видача дозвільних документів тепер буде належати центрам надання адміністративних послуг (зі збільшенням кількості таких центрів) з посиленням відповідальності адміністратора за невиконання посадових обов’язків і можливістю звертатись в інші органи за тими ж послугами.

Крім того, Закон про дерегуляцію створює «міст» для скасування необхідності отримання ряду дозвільних документів шляхом внесення змін в закони України, які регулюють відносини у відповідних сферах господарської діяльності.

Вартість адміністративних послуг при цьому також зросте.

6. Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
Удосконалена процедура взаємодії між Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і інформаційними системами органів державної влади, скасована необхідність публікації повідомлень про державну реєстрацію у ЗМІ (достатньо на сайті Держкомпідприємництва), введені норми, закликані мотивувати державних реєстраторів до ефективної роботи.

7. Введення Єдиного державного адресного реєстру
Введена спроба вирішити «адресну» проблему при реєстрації прав у Державному реєстрі. Для цього створюється спеціальний адресний реєстр, в який будуть вноситись відомості про акти щодо найменування (перейменування) вулиць й інших питань адміністративно-територіального устрою, з метою дотримання єдиного порядку внесення і пошуку відомостей в Державному реєстрі прав.

8. Містобудівна сфера
Введена спроба децентралізувати функції держави у містобудівній сфері із скороченням переліку документів і термінів для отримання дозвільних документів.