Generic selectors
Тільки точні збіги
Введіть пошуковий запрос
Пошук у змісті
Post Type Selectors

Скасування контролю баластних вод в портах від 26.03.2019

26.03.2019 р. на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято Постанову, спрямовану, за словами Прем’єр-міністра, на спрощення процедур та покращення бізнес-клімату в Україні1. Серед іншого, зміни торкнулися Правил охорони внутрішніх морських вод від забруднення і засмічення (далі – «Правила»), які регулювали питання відкатки ізольованого баласту в портових акваторіях.

Повний текст прийнятої Постанови поки що відсутній у відкритому доступі, а сам Кабмін в своєму прес-релізі обмежився лише презентацією: https://issuu.com/mineconomdev/docs/____-26.03.2019.pptx

Разом з тим, за наявною у нас інформацією, прийняті зміни торкнулися і процедури відкатки ізольованого баласту в портах, яка раніше регулювалася пунктом 51 Правил. Кабмін виключив цей пункт з тексту Правил та таким чином скасував контроль ізольованого баласту. У Постанові передбачено, що забороняється скидати забруднюючі речовини категорій “X”, “Y”, “Z” згідно класифікації Конвенції МАРПОЛ 73/78 і води, що містять нафтопродукти. Крім того, скасовано необхідність узгодження РТК (Робочої технологічної карти) з екологами (раніше екологічні інспектори наполягали на обов’язковому узгодженні РТК з ними і під різними приводами відмовлялися погоджувати). Також Кабмін скасував «прив’язку» результатів аналізів вод до показників гранично допустимих концентрацій (ГДК), які були наведені в додатку до Правил. Логіка цих змін полягає в тому, що результати аналізів забруднених вод потрібно порівнювати з фоновими показниками якості води в портових акваторіях, які, в свою чергу, повинні з’являтися за підсумками систематичних (регулярних) вимірювань і спостережень.

Що стосується процедур відбору проб води та перевірки їх аналізу – ці питання повинні бути врегульовані в окремому Постанові Кабміну, яким буде затверджено «Порядок відбору проб проведення їх аналізу». До прийняття цього Порядку екологам заборонено виконувати перевірки судів, включно з перевіркою ізольованого баласту на предмет наявності в ньому забруднюючих речовин.

1 https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-shvaliv-postanovu-shcho-pokrashchit-poziciyi-ukrayini-v-rejtingu-doing-business