Generic selectors
Тільки точні збіги
Введіть пошуковий запрос
Пошук у змісті
Post Type Selectors

Позиція Конституційного суду щодо монополії адвокатів

22 січня Конституційний суд України (надалі — КСУ) офіційно оприлюднив свій Висновок від 20 січня, в якому визнав Законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Про це інформує офіційний сайт КСУ.

Нагадаємо, що окрім іншого, Законопроект передбачає введення адвокатської монополії на представництво у судах, а саме, передбачає включення до Конституції України наступної фрази: «Виключно адвокат здійснює представництво іншої особи у суді, а також захист від кримінального звинувачення».

Передбачено, що така норма набуде чинності щодо представництва:

  • у Верховному Суді і судах касаційної інстанції Здійснюється з 1 січня 2017;
  • у судах апеляційної інстанції – з 1 січня 2018;
  • у судах першої інстанції – з 1 січня 2019.

Ініціатором Законопроекту є Президент України.

Підкреслимо, що висновок Конституційного суду України стосується саме законопроекту, а не закону – він ще не прийнятий Верховною Радою в жодному читанні.

Між тим, висновок Конституційного Суду – явна ознака сильного лоббі цієї позиції і високої ймовірності того, що прийняття такого законопроекту – реальна перспектива, а не просто надії адвокатської спільноти.

Нагадаємо, що для прийняття змін до Конституції необхідна конституційна більшість голосів депутатів – 338 з 450.

Можна очікувати, що тепер виникне реакція юридичної спільноти і активні дискусії навколо цього питання. Національна асоціація адвокатів вже висловилася на підтримку позиції про монополію адвокатів.

Ми триматимемо Вас в курсі розвитку ситуації.