Generic selectors
Тільки точні збіги
Введіть пошуковий запрос
Пошук у змісті
Post Type Selectors

Порядок бронювання працівників за підприємством

Повідомляємо, що Постановою Кабміну від 03.03.2022 р. №1941 було затверджено порядок бронювання працівників за підприємством (далі – Порядок).

Новий Порядок посилається на норми Закону про мобілізацію, що передбачають загальні положення про бронювання працівників, яке означає відстрочку від призову військовозобов’язаних, які задіяні у виконанні мобілізаційних завдань їх підприємством.

Раніше, наскільки нам відомо, загальнодоступний порядок бронювання був відсутній, тому на практиці підприємства не здійснювали бронювання працівників. У зв’язку з цим і був спеціально прийнятий Порядок, який розрахований на застосування в умовах воєнного стану.

Відповідно до Порядку, підприємство, яке здійснює або може бути залучено до здійснення діяльності із задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань чи населення, може подати пропозиції щодо бронювання певних працівників, які необхідні для здійснення такої діяльності.

При цьому, згідно з Порядком, підприємство має звернутися зі своїми пропозиціями щодо бронювання до органу державної влади (без деталізації, в який саме).

Як ми розуміємо, підприємству слід звернутися до держоргану, до компетенції якого належить діяльність підприємства та для виконання функцій якого може знадобитися підприємство та його співробітники (наприклад, у профільне міністерство).

Далі за процедурою Порядку профільний держорган, до якого звернулося підприємство, має самостійно узгодити списки працівників підприємства з Міноборони, після чого направити їх на затвердження до Мінекономіки. Мінекономіки має протягом одного робочого дня ухвалити рішення про їх затвердження.

Проте, враховуючи обставини військового становища, які не передбачають надмірної бюрократії, вважаємо, що фактично підприємству, яке має намір скористатися бронюванням своїх військовозобов’язаних працівників, доцільно надсилати єдине звернення на адресу і профільного міністерства, і Міноборони, і Мінекономіки.

Звернення підприємства має складатися із заповненої таблиці затвердженої форми, яка міститься у Порядку, зі списком співробітників, а також супровідного листа з обґрунтуванням їх необхідності для здійснення підприємством діяльності на користь ЗСУ чи інших військових потреб.

Окремо у Порядку передбачено механізм бронювання військовозобов’язаних водіїв, які здійснюють перевезення для потреб ЗСУ та інших військових формувань, медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги, а також військовозобов’язаних працівників підприємств залізничного транспорту, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці.

Рішення про бронювання таких осіб приймає Мінінфраструктури або обласні, Київська міська військова адміністрація, які надсилають свої рішення до Державної прикордонної служби для обліку заброньованих осіб при виїзді з України та в’їзді в Україну.

1 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/194-2022-%D0%BF#n2