Generic selectors
Тільки точні збіги
Введіть пошуковий запрос
Пошук у змісті
Post Type Selectors

Скасування указів Президента

Президент України В.А. Зеленський скасував понад 150 указів, виданих його попередниками. У четвер 20 червня 2019 року Укази Президента № 416/2019, №418/2019 і №419/2019, що скасовують попередні, з’явилися на сайті глави держави.

Незважаючи на великий обсяг скасованих Указів, більшість з них були тимчасовими, встановленими на певний період, і вже фактично втратили свою силу, проте формально залишалися чинними, що могло створювати якусь правову колізію.

Нижче ми звернули Вашу увагу на деякі, на наш погляд, найбільш актуальні (резонансні) Укази, які втратили свою силу.

Указ Президента України від 11 липня 1995 року № 603 “Про державне регулювання відносин у сфері торгівлі”

Даний Указ декларував основні завдання Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі в сфері торгівлі, доручав Кабінету Міністрів України затвердження сертифікатів на право провадження торговельної діяльності, головам обласних адміністрацій – забезпечити створення в складі відповідних адміністрацій управлінь та відділів з питань торгівлі.

Звертаємо Вашу увагу на те, що дія цього указу не поширюється на випадки здійснення суб’єктами підприємницької діяльності оптової та роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Указ Президента України від 19 грудня 1991 року № 9 “Про тимчасові невідкладні заходи щодо посилення боротьби зі спекуляцією та незаконною торговельною діяльністю”

Даним указом було заборонено юридичним особам і громадянам реалізацію товарів першої необхідності (їстівні, наприклад: хліб, крупи, молоко, засоби гігієни, наприклад: зубна паста, мило) за цінами, які є вищими в порівнянні з тими, які встановлені державою.

Указ Президента України від 12 червня 1995 року № 436 “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки”

Нагадуємо, що цього Указу були встановлені штрафні санкції за перевищення встановлених лімітів залишку в касах, за неоприбуткування (неповне та / або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки, за витрачання готівки з виручки від реалізації продукції (робіт, послуг) та інших касових надходжень на виплати , які пов’язані з оплатою праці, за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також за видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих грошей, за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем платіжного документа, який може підтвердити сплату одержувачем готівки, за використання отриманих у банку коштів не за цільовим призначенням.

Однак звертаємо Вашу увагу на те, що за деякі проступки в розрахунково-касової дисципліни зараз збережена адміністративна відповідальність, передбачена кодексом про адміністративні правопорушення України, зокрема:

  • перевищення обмеження на готівкові розрахунки спричинить за собою застосування штрафу в розмірі від 100 до 200 НМДГ (від 1700 до 3400 грн), згідно зі ст. 163-15 КУпАП.


Указ Президента України від 10 липня 1998 року № 762 “Про впорядкування справляння плати за вчинення нотаріальних дій”

Фактично цим указом скасовано державне мито (так званий мінімальна вартість нотаріальних послуг) при здійсненні нотаріальних дій.

На даний момент вартість нотаріальних послуг буде визначатися за домовленістю сторін з кожним нотаріусом індивідуально.

Указ Президента України від 12 червня 1996 року № 417 “Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти»

Даний Указ в імперативному порядку передбачав для учнів обов’язок відвідування середніх навчальних закладів у шкільній формі.