Generic selectors
Тільки точні збіги
Введіть пошуковий запрос
Пошук у змісті
Post Type Selectors

Нові правила перевезення дітей в авто

5 березня 2021р. набрали чинності зміни до ПДР щодо перевезення дітей, передбачені Постановою Кабінету Міністрів України № 152 від 24.02.2021р.

Попередня редакція ПДР щодо вимог до перевезення дітей діяла ще з 2008 року. Вона була незрозумілою і містила багато спірних моментів.

Зокрема, не було визначено поняття «Спеціальний засіб», в якому можна перевозити цю категорію пасажирів. Також була дискусійною норма про обов’язок перевозити в автокріслі «дітей, зріст яких менше 145 см або які не досягли 12-річного віку.

Постанова вводить поняття «дитяча утримуюча система» – обладнання, здатне утримувати дитину в сидячому або нахиленому положенні, яке в разі зіткнення або різкого гальмування транспортного засобу зменшує небезпеку травмування дитини шляхом обмеження рухливості її тіла. Характеристики дитячої утримуючої системи повинні відповідати зросту і вазі дитини, і бути зазначеними виробниками на таких пристроях.

Утримуючі системи повинні бути встановлені тільки на задньому ряду. Як виняток, дітей до 3 років можна перевозити на місці для сидіння першого ряду при встановленні утримуючої системи проти напрямку руху з обов’язковим відключенням фронтальної подушки безпеки цього місця для сидіння (в разі її наявності).

Діти повинні перебувати в дитячих утримуючих системах в пристебнутому положенні.

У нових змінах конкретизовано, що обов’язок перевозити дитину в дитячій утримуючій системі стосується тільки тих автомобілів, які обладнані ременями безпеки. Якщо завод-виробник не передбачив в конструкції автомобіля ремені безпеки, то Правила не забороняють перевозити дитину без автокрісла. Штрафу в такому разі не буде, проте батьки особисто відповідають за ризик травмування дитини при ДТП.

Якщо в автомобілі вже встановлені дві «дитячих утримуючих системи», то третю дитину можна перевозити тільки при дотриманні трьох умов:

  • вона повинна бути старше 3 років;
  • пристебнута ременями безпеки;
  • максимальна швидкість т/з не повинна перевищувати 60 км/год

У нових правилах повністю відкинуто обмеження за віком. Відтепер єдиним критерієм для обов’язкового транспортування дитини в автокріслі виступає її зріст – діти нижче 145 см повинні перевозитися в автокріслах. Ці норми не стосуються перевезення в автобусах, маршрутних таксі, каретах швидкої допомоги.

Штраф за порушення зазначених правил перевезення дітей становить 510 грн. Повторне вчинення такого порушення протягом року передбачає штраф 850 грн.