Generic selectors
Тільки точні збіги
Введіть пошуковий запрос
Пошук у змісті
Post Type Selectors

Юридичні дії, для яких потрібний військовий квиток

Останнім часом у ЗМІ поширюється інформація про юридичні дії, для яких обов’язково підтвердити постановку військовозобов’язаного на облік у військкоматі.

Нижче розглянемо основні випадки, у яких справді необхідно пред’явлення військового квитка.

1. Офіційне працевлаштування

У статті 24 Кодексу законів про працю зазначено, що під час укладання трудового договору громадянин зобов’язаний окрім паспорта та трудової книжки надати також військово-обліковий документ та інші документи, передбачені законодавством.

Ця норма діє з 2021 року та зазвичай виконується підприємствами, оскільки військовий квиток працівника необхідний роботодавцю для ведення військового обліку.

2. Реєстрація / розірвання шлюбу / зміна імені

Так, Правила державної реєстрації актів цивільного стану в Україні (далі – Правила) передбачають наступні адміністративні послуги, за яких до військкоматів подається інформація про особу, що включає серед іншого серію та номер військового квитка:

– реєстрація шлюбу;

– розірвання шлюбу;

– зміна імені.

Ці норми діють з 2017 року. При цьому повноваження або обов’язок РАЦСу витребувати військовий квиток прямо Правилами не передбачені, однак, очевидно, на практиці для заповнення та передачі даних до військкоматів РАЦСи просять пред’явити військовий квиток.

3. Отримання статусу безробітного

Відповідно до Порядку реєстрації безробітних для набуття статусу безробітного, а також при заповненні заявки на отримання виплат з безробіття в Дії, серед іншого під час військового стану подається військово-обліковий документ (цю норму було запроваджено у 2022 році).

4. Реєстрація місця проживання/зняття з реєстрації

Порядок реєстрації місця проживання передбачає, що військово-обліковий документ подається як для реєстрації місця проживання, так і для зняття з реєстрації.

Враховуючи те, що зняття з реєстрації попередніх власників житлової нерухомості зазвичай передує укладенню угод з її продажу, можна дійти висновку, що фактично для продажу нерухомості необхідно буде на певному етапі пред’явити військовий квиток.