Розстрочка сплати ПДВ при імпорті обладнання для власного виробництва
21 лютого набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 85 «Про затвердження Порядку надання розстрочки сплати податку на додану вартість та застосування забезпечення виконання зобов’язань при ввезенні на митну територію України обладнання для власного виробництва на території України» від 07.02.2018г. (Далі – Постанова).
Порядок визначає процедуру надання розстрочки сплати ПДВ і застосування забезпечення виконання зобов’язань при ввезенні на митну територію України з поміщенням у митний режим імпорту устаткування, що класифікуються за товарними підкатегоріями згідно з УКТ ЗЕД, визначеними п. 65 підр. 2 розд. XX ПКУ, і ввозиться платником податків для власного виробництва на території України.
Для отримання розстрочки сплати податку платник податків подає в митницю ДФС заяву за формою, зазначеною в додатку 1, до якого крім документів, передбачених ст. 335 МКУ, також додаються такі документи:
- бізнес-проект, бізнес-план або інший документ, в якому вказано технологічний процес з економічними розрахунками та очікувані результати діяльності;
- наявні висновки державних органів, експертних установ, організацій, державних стандартів і стандартів підприємства, технічні умови, технічна документація, документи, що підтверджують наявність виробничих потужностей, приміщень.
Рішення приймається протягом десяти робочих днів з дати надходження заяви за результатами розгляду комісією заяви і перевірки:
- відповідності коду УКТ ЗЕД обладнання, зазначеного в заяві, кодами УКТ ЗЕД, наведеними в п. 65 підр. 2 розд. ХХ ПКУ;
- підтвердження зазначеної в заяві вартості обладнання;
- підтвердження того, що обладнання не відбувається з країни, визнаної державою-окупантом за законом, або не ввозиться з її території (з окупованої території України);
- відповідності коду КВЕД, зазначеного в заяві, що відповідає коду, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;
- відсутності у платника податків заборгованості зі сплати податків і платежів, а також діючих спеціальних санкцій;
- підтвердження наявності виробничих потужностей або приміщень або умов для обліку і зберігання товарів, готової продукції.
Під час митного оформлення обладнання платник податків сплачує перший платіж і надає на залишок суми податку забезпечення виконання зобов’язань відповідно до розділу X Митного кодексу України або банківську гарантію.
Розстрочені суми податку сплачуються щомісяця в термін, встановлений в рішенні, з поданням додаткової митної декларації, в якій зазначаються відомості про митну вартість обладнання, визначеної на дату поміщення такої обладнання в митний режим імпорту.
Платник податків має право достроково погасити розстрочену суму податку.
У разі якщо сума податку, визначена на дату приміщення обладнання в митний режим імпорту перевищує розстрочену суму податку, визначену в рішенні, різниця оплачується іншим способом розрахунку, що відрізняється від розстрочки сплати податку.
Правом на розстрочку можна скористатися до 1 січня 2020 року.