Generic selectors
Тільки точні збіги
Введіть пошуковий запрос
Пошук у змісті
Post Type Selectors

АЕО: авторизовані економічні оператори

29 липня Кабінет Міністрів України прийняв Постанову “Про деякі питання функціонування авторизованих економічних операторів”, чим врегулював всі формальності для запуску програми АЕО в Україні.

Зокрема, Постановою затверджено процедуру та алгоритм проведення оцінки відповідності критеріям авторизованого економічного оператора (далі – АЕО), форми документів, які повинні подаватися підприємствами і видаватися митними органами для отримання статусу АЕО.

Нагадуємо, що 2 жовтня 2019 р. Верховна Рада України прийняла Закон №1048 “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів”.

Авторизований економічний оператор (АЕО) – це підприємство, яке користується спеціальними спрощеннями і перевагами у відносинах з митними органами (спрощене декларування, виконання митних формальностей у першочерговому порядку, зниження ступеня ризику під час митного оформлення і т.д.).

Статус авторизованого економічного оператора може отримати підприємство-резидент, яке виконує будь-яку роль у міжнародному ланцюгу поставки товарів, яке відповідає ряду встановлених законом критеріїв.

Після отримання такого статусу підприємство отримує право застосовувати ряд спеціальних спрощень при митному оформленні товарів, зокрема, самостійно забезпечувати накладення пломб спеціального типу, використовувати процедуру спрощеного декларування та розмитнення товарів за місцем їх знаходження.

Авторизація здійснюється на безоплатній основі та діє безстроково. Для цього підприємство подає в Державну митну службу заяву про надання авторизації АЕО і анкету самооцінки. Протягом 30 днів з дня реєстрації цих документів Державна митна служба проводить попередній розгляд, за результатами якого приймає рішення про проведення оцінки відповідності зазначеним вище критеріям для отримання статусу АЕО або про відмову в проведенні оцінки.

Після аналізу звітів про результати оцінки, які надаються посадовими особами митних органів, посадова особа Державної митної служби готує висновок про відповідність (невідповідність) підприємства критеріям АЕО. Якщо підприємство відповідає критеріям АЕО, Державна митна служба протягом 7 робочих днів з дня підписання висновку приймає рішення про надання авторизації, яке оформляється у вигляді наказу.

Державна митна служба буде вести Єдиний державний реєстр АЕО з відкритим доступом.