Ваш надійний лоцман в бурхливому морі законодавства

Юристи ЮФ АНК прийняли участь у конференції 7th DIS Baltic Arbitration Days

14-15 червня в Ризі пройшла щорічна конференція 7th DIS Baltic Arbitration Days, організована Німецькою Арбітражною Інституцією (DIS). Участь у Конференції від Юридичної фірми АНК прийняла юрист, помічник адвоката Олена Коч.

Протягом декількох років конференція об’єднує учасників з більш ніж 20 країн, які спеціалізуються у сфері міжнародного комерційного арбітражу. Попередні конференції були присвячені темам примусового виконання арбітражних рішень, інвестиційного арбітражу, арбітражу щодо суперечок у сфері інтелектуальної власності, морського права, фінансового права.

У цьому році конференція була присвячена питанням арбітражу у корпоративних суперечках, які на сьогоднішній день мають особливе значення для української практики у світлі набуття чинності нового
закону України «Про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю». Враховуючи, що на сьогоднішній день Закон у значній мірі обмежує втручання держави і лібералізує сферу корпоративного
управління, досить реальним видається те, що корпоративні суперечки можуть бути передані на розгляд міжнародних комерційних арбітражних судів, а іноземне право може бути застосовано до корпоративних відносин. При цьому особливе значення має відмова від підходу, що передача корпоративних суперечок на арбітражний розгляд суперечить публічному порядку держави.

Основний фокус конференції був спрямований на вивчення досвіду Ірландії, Росії, Великобританії й України, також були розглянуті практики Німеччини, Польщі, Латвії, Білорусі, Ізраїлю, Китаю і деяких інших держав. Іноземний досвід у цій сфері демонструє, що практика арбітражного розгляду корпоративних суперечок може бути успішною й ефективною, у випадках, коли учасниками компаній є іноземні особи або основна діяльність компанії спрямована на міжнародний ринок.