Generic selectors
Тільки точні збіги
Введіть пошуковий запрос
Пошук у змісті
Post Type Selectors

Спрощення валютного регулювання

07 лютого 2019 року набули чинності ряд заходів, ініційованих Національним банком України з метою спрощення валютного регулювання. Зокрема, мова йде про наступне:

  1. Скасовано вимогу попереднього резервування коштів для купівлі іноземної валюти, т.н. правило Т + 1. Скасування даного правила дозволяє компаніям купувати валюту “день в день”, без необхідності резервувати кошти за день до операції.

Відповідні вимоги п.п.40-42, що регулювали порядок резервування коштів для купівлі іноземної валюти, були виключені з Положення про заходи захисту і визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті1(«Положення»).

  1. 2. Дозволена репатріація дивідендів в іноземній валюті за 2018 рік. Зокрема, внесено зміни до п.93 Положення, які, зокрема, дозволили банкам здійснювати купівлю/перерахування іноземної валюти з метою повернення за кордон нерезиденту дивідендів при дотриманні наступних умов:
    1. Дивіденди виплачуються за корпоративними правами/акціях та нараховані за період до 2018 року включно;
    2. Покупку/перерахування іноземної валюти здійснює емітент корпоративних прав, за якими виплачуються дивіденди;
    3. Дотримується ліміт на повернення дивідендів в межах загальної суми, яка не може перевищувати 7 000 000 євро в місяць;
    4. Особа здійснює покупку/перерахування іноземної валюти через один банк за вибором самої особи).
  2. Введена заборона банкам здійснювати купівлю безготівкової іноземної валюти за дорученнями/заявами клієнтів-резидентів з метою розміщення коштів на депозитному рахунку в банку та/або на рахунку за кордоном в іноземній фінансовій установі. Таким чином перерахування іноземної валюти за кордон юридичними особами з метою розміщення коштів на депозитному рахунку можливий тільки за рахунок власних, а не куплених коштів, з дотриманням ліміту 2 000 000 євро в рік.

Крім того, з 01 березня 2019 року норма обов’язкового продажу валютних надходжень буде знижена до 30%.

Таким чином Національний банк України продовжує поступове зняття існуючих валютних обмежень. За заявою представників Національного банку, їх кінцевою метою як і раніше залишається поступове зняття всіх валютних обмежень і перехід до режиму вільного руху капіталу. Національний банк скасовуватиме всі обмеження на валютному ринку відповідно до темпів поліпшення макроекономічних умов в Україні, а також прийняття низки законів, спрямованих на підвищення якості регулювання небанківського фінансового ринку (законопроект про “спліт”) і попередження непродуктивного відтоку капіталу з країни (законопроект про протидії розмиття бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування).

1 https://bank.gov.ua/document/download?docId=85227197