Ваш надійний лоцман в бурхливому морі законодавства

Команда ЮФ “АНК” успішно відстояла інтереси клієнта в спорі з АМПУ

Юридична фірма «АНК» в черговий раз відстояла інтереси одного з великих портових операторів Одеського порту при розгляді Верховним Судом судового спору з Адміністрацією морських портів України, пов’язаного із застосуванням понижуючого коефіцієнта 0,7 до ставок плати за послуги із забезпечення доступу до причалів для цілей перевалки зернових вантажів.

Як відомо, станом на сьогоднішній день портові оператори експлуатують причали вітчизняних морських портів на підставі договорів з Адміністрацією морських портів України про надання послуг із забезпечення доступу до причалів, які оплачуються відповідно до тарифів, затверджених Міністерством інфраструктури України.

Зазначені тарифи передбачають застосування понижуючого коефіцієнта 0,7 (іншими словами, 30-ти відсоткової знижки) у випадку перевалки зернових вантажів на спеціалізованих портових терміналах із використанням перевантажувальних машин, потужністю не менше 500 тонн на годину.

Між великим портовим оператором, що займається перевалкою зернових вантажів в Одеському порту, і АМПУ виник спір щодо застосування зазначеного понижуючого коефіцієнта.

У зв’язку з цим, юридичною фірмою «АНК» в інтересах і за дорученням портового оператора був поданий позов до Господарського суду Одеської області про стягнення з АМПУ коштів на суму близько 5 млн. грн., сплачених у зв’язку з відмовою АМПУ застосовувати цей коефіцієнт при розрахунках сторін по оплаті за доступ до причалів протягом 2018 року.

За результатами інтенсивних судових баталій і дебатів, команді нашої юридичної фірми вдалося переконати суди всіх трьох інстанцій, включаючи Верховний суд, в правильності нашої правової позиції в цій суперечці, внаслідок чого позов портового оператора до АМПУ був задоволений.

При цьому нам також вдалося домогтися стягнення з відповідача на користь клієнта витрат на правову допомогу, пов’язаних із супроводом цієї справи, на загальну суму близько 130 тис. грн.

Команду ЮФ «АНК» у цій справі представляли адвокати Олексій Любошець і Дмитро Колодяжний, під загальним керівництвом керуючого партнера Олександра Кифака.